ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

Działająca od ponad 20 lat rodzinna firma EVACO z Małopolski zaprasza szkoły podstawowe z Dolnego Śląska do udziału w realizacji autorskiego programu nauczania „Droga ucznia do sukcesu” skierowanego do uczniów klas I-III.

Jeśli jesteś: nauczycielem nauczania początkowego; z pasją rozwijasz indywidualne zainteresowania młodego człowieka; korzystasz w swojej pracy z innowacyjnych narzędzi i metod nauczania; chcesz pobudzać uczniów do działania bez względu na różnice wiekowe; stawiasz na rozwój kompetencji matematyczno-naukowych; szukasz jak skutecznie wspierać uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Ten projekt jest dla Ciebie!

Do udziału zachęcamy w szczególności szkoły podstawowe województwa dolnośląskiego z powiatów: jaworskiego, legnickiego, lwóweckigo, wałbrzyskiego i złotoryjskiego.

 „Droga ucznia do sukcesu” to nowoczesny i autorski program nauczania przygotowany dla nauczycieli nauczania początkowego. Program pozwoli nauczycielowi nie tylko ukierunkować uczniów na sukces, ale przede wszystkim rozwijać ich indywidualne pasje poprzez wprowadzenie innowacyjnych i multimedialnych metod nauczania.

Nasz projekt to szansa dla szkoły do pozyskania nowych materiałów dydaktycznych, multimedialnych i edukacyjnych gotowych do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

Dla nauczyciela to okazja do zapoznania się z nowymi metodami nauczania i wprowadzania nowych narzędzi nauczania początkowego dostosowanych do indywidualnych potrzeb ucznia.

Dla uczniów klas I-III to możliwość pełniejszego rozwoju i zdobycia wiedzy poprzez zabawę.

W trakcie realizacji projektu zapewniamy nauczycielom wsparcie dydaktyczne w postaci szkoleń przygotowujących do wdrożenia programu nauczania. Pokażemy jak elastycznie organizować czas pracy ucznia i efektywnie wykorzystać narzędzia ujęte w przygotowanym przez nas programie nauczania.

Przygotowanie dydaktyczne nauczyciela do wdrożenia programu „Droga ucznia do sukcesu” obejmuje:

 1. wprowadzenie do innowacyjnego programu nauczania, który opiera się na Teorii Inteligencji Wielorakich H. Gardnera zakładającej, że każdy może osiągnąć sukces,
 2. obudowę dydaktyczną: przewodnik z rozkładem materiału, plansze, pakiety multimedialne, puzzle i cykl 4 szkoleń, które pozwolą na zrozumienie głównych założeń programu i jego kompatybilności z obudową dydaktyczną,
 3. zestaw przyborów papierniczych i piśmienniczych do pracy z uczniami na cały rok szkolny,
 4. dostęp do strony www projektu i zamieszczonych tam narzędzi do pracy z uczniami,
 5. narzędzia do diagnozy uczniów,
 6. pomoc w opracowaniu wyników diagnoz i analiz,
 7. pakiety materiałów muzycznych i rytmicznych,
 8. pomoc opiekuna merytorycznego przez cały rok szkolny,
 9. raport z wdrożenia programu po klasie I,
 10. przewodniki metodyczne do kl. I/ II / III.

W ramach realizacji projektu „Droga ucznia do sukcesu” uczniowie otrzymają:

 1. bezpłatny komplet zeszytów ćwiczeń do kl. I, II, III,
 2. wyniki diagnozy na początkowym i końcowym etapie wdrażania projektu,
 3. ciekawe zajęcia interdyscyplinarne prowadzone metodą projektu edukacyjnego kształcące myślenie naukowe, doświadczanie i eksperymentowanie.

Dla szkoły udział w projekcie to przede wszystkim:

 1. pozyskanie certyfikatu szkoły biorącej udział w innowacyjnym projekcie z EFS,
 2. dobrze przygotowani nauczyciele do pracy z uczniami kl. I – III,
 3. dostęp do materiałów przygotowanych do prowadzenia zajęć zgodnie z innowacyjnym programem nauczania „Droga ucznia do sukcesu”,
 4. pozytywna opinia zadowolonych rodziców, których dzieci osiągać będą sukcesy edukacyjne.

Każda szkoła realizująca projekt może zgłosić swoje zaangażowanie jako innowację pedagogiczną w dolnośląskim Kuratorium Oświaty!

Udział w projekcie jest bezpłatny i dobrowolny

Dyrektorów szkół zainteresowanych udziałem w projekcie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.

Zrekrutowanych zostanie 5 szkół podstawowych województwa dolnośląskiego z powiatów: jaworskiego, legnickiego, lwóweckigo, wałbrzyskiego i złotoryjskiego.

 

Zgłoś się już dziś!

Na wszystkie pytania związane z programem odpowie nasz zespół projektowy.

Zapraszamy do kontaktu!

Biuro Projektu EVACO Sp. z o.o.

ul. Żołnierska 113,  58-562 Podgórzyn

tel. kom. 660 433 362, 609 752 909

www.duds.evaco.ple-mail: duds@evaco.pl